London Business School

Z Encyklopedia Zarządzania

London Business School (LBS) to publiczna szkoła biznesu i założycielska uczelnia federalnego Uniwersytetu Londyńskiego. LBS została założona w 1964 roku i przyznaje stopnie podyplomowe (magisterskie w zakresie zarządzania i finansów, MBA i PhD). LBS jest powszechnie uważana za jedną z najlepszych szkół biznesu na świecie. London Business School uznawana jest za jedną z najlepszych szkół biznesu na świecie. dostarczają edukację uczniom, organizacjom i partnerom korporacyjnym, które nadal mają ogromny wpływ na sposób, w jaki świat prowadzi działalność, oraz sposób, w jaki firma wpływa na świat. London Business School przyciąga studentów ze 109 krajów świata.

London Business School zajął pierwsze miejsce w Europie (w latach 2014, 2015, 2016, 2017) przez Financial Times i 2 miejsce na świecie (w kategorii Business and Management Studies, 2017) według rankingu QS. London Business School post-experience Program Masters in Finance zajmuje pierwsze miejsce na świecie w rankingu Financial Times.

TL;DR

London Business School to jedna z najlepszych szkół biznesu na świecie. Posiada kampus w Londynie i w Dubaju. Szkoła oferuje różne kierunki studiów, w tym Master of Business Administration (MBA) i Master's in Finance. Aplikanci muszą spełnić określone warunki, takie jak licencjat i doświadczenie zawodowe. London Business School cieszy się uznaniem zarówno w rankingach światowych, jak i wśród studentów z 109 krajów.

Kampus

Główny kampus znajduje się w Londynie obok Regent's Park w Sussex Place, zbudowanego przez architekta Johna Nasha. W 2015 roku szkoła przejęła ratusz w Marylebone i wydała 60 milionów funtów na jej odnowę w celu rozszerzenia swoich placówek dydaktycznych o 70%. LBS ma również drugi kampus w Dubaju, który jest poświęcony Executive Education i Dubai EMBA. Kampus został pierwotnie zbudowany jako 26 domów szeregowych w 1822-1823. Na linii dachu znajduje się dziesięć spiczastych kopuł, a fasadę zdobią korynckie kolumny.

London Business School posiada wiele udogodnień, w tym centrum sportowe, restaurację, trzy kawiarnie i bibliotekę, wszystkie przeznaczone wyłącznie do użytku społeczności. Istnieje również prywatny pub "The Windsor Castle" dołączony do kampusu. Większość sal lekcyjnych dla MBA znajduje się w Sainsbury Wing, centrum tarasu, z których większość to 100-osobowe amfiteatralne pokoje. Nie ma zakwaterowania na terenie kampusu dla studentów w pełnym wymiarze godzin, chociaż istnieją pokoje na terenie kampusu dla odwiedzających wykładowców i uczestników edukacji wykonawczej. Większość studentów wybiera życie w pobliskich prywatnych budynkach mieszkalnych lub w akademikach, takich jak International Students House w Londynie.

Poza akademikami szkoła kładzie nacisk na rozwój osobisty i zawodowy, w tym na przywództwo, globalną świadomość i budowanie umiejętności biznesowych. Rozwój ten ułatwiają specjalistyczne warsztaty prowadzone przez zewnętrznych konsultantów, studentów i wykładowców. Oprócz szeregu zajęć fakultatywnych w London Business School, szkoła współpracuje z około 32 szkołami wymiany na całym świecie. Każdego roku akademickiego około 100 studentów spędza semestr w innej wiodącej szkole biznesowej.

Warunki aplikacji

Kandydaci powinni spełnić następujące warunki przyjęć:

  • licencjat lub równoważne kwalifikacje
  • co najmniej dwuletnie doświadczenie zawodowe (studenci bez wcześniejszego doświadczenia zawodowego mogą być brani pod uwagę przy przyjęciu do programu MBA w zależności od ich zdolności do wykazania się wyjątkowymi akademickimi kwalifikacjami z wyjątkową wydajnością, ale powinni rozważyć nasz program Masters in Management).
  • umiejętność pracy w zespołach wielokulturowych i perspektywa międzynarodowa

Opłata za złożenie wniosku wynosi 200 GBP. Opłata ta jest płacona kartą kredytową za pomocą formularza, a wniosek pozostaje niekompletny, dopóki nie otrzymamy prawidłowej opłaty.

Jeśli angielski nie jest twoim ojczystym językiem lub jeśli nie uczyłeś się w pełni angielskiego lub nie mieszkasz w kraju anglojęzycznym przez co najmniej dwa lata, możliwe jest przesłać wynik egzaminów IELTS, TOEFL, Cambridge CPE, CAE lub PTE Academic. Inne testy nie będą akceptowane.

Prestiżowe kierunki

  • Master of Business Administration sztandarowy program szkoły (MBA). Wielkość klas wynosi około 400 studentów w każdym roku akademickim. Studenci podzieleni są na 5 strumieni około 80 studentów. Proces przyjmowania jest wysoce konkurencyjny i selektywny. Program MBA w LBS jest powszechnie uważany za część 10 najlepszych na świecie. W globalnych rankingach MBA Financial Times 2015 LBS zajęła 2. miejsce na świecie tuż za Harvard Business School. W rankingu Global MBA CNN Expansion 2014, LBS zajęła 5 miejsce na świecie. W globalnych rankingach MBA Business Insider 2014, LBS zajął 9 miejsce na świecie. W 2016 roku szkolny program MBA zajął 21 miejsce na świecie pod względem wpływu społecznego i środowiskowego magazynu Corporate Knights.
  • Master's in Finance (MiF). Kierunek zarówno w pełnym, jak i niepełnym wymiarze godzin. Około 120 studentów uczestniczy w pełnym wymiarze godzin, a 60 uczestniczy w niepełnym wymiarze godzin. W latach 2011, 2012, 2013, 2014, 2015 i 2017 zajęła 1. miejsce w rankingu programów finansowych na całym świecie (Financial Times).
  • Masters in Financial Analysis najnowszy program oferowany przez London Business School. Pierwsza klasa rozpoczęła się we wrześniu 2016r., składa się z 12 miesięcy kursów. Program skierowany jest do absolwentów z mniej niż rokiem doświadczenia zawodowego, którzy planują rozpocząć karierę w finansach.
  • The Masters in Management (MiM) roczny kierunek finalizujący tytul magistra zarządzania skierowanym do absolwentów, którzy mają mniej niż rok pełnoetatowego doświadczenia zawodowego na studiach podyplomowych lub mniej niż dwa lata doświadczenia w nietradycyjnej roli biznesowej.


London Business Schoolartykuły polecane
Stowarzyszenie KsięgowychProject Management InstituteACCACentrum naukiPark technologicznyRobert OwenAssociation for Project ManagementTargi poznańskieDotacje na rozwój firmy

Bibliografia


Autor: Karolina Stepnowska