Metoda Predictive Index: Różnice pomiędzy wersjami

Z Encyklopedia Zarządzania
m (Infobox update)
 
(LinkTitles.)
 
Linia 15: Linia 15:
  
  
Predictive Index – metoda ta została wprowadzona do zarządzania przez Arnolda S. Danielsa w 1955 roku. Podczas II Wojny Światowej był on nawigatorem i jego załoga jako jedna z nielicznych nie poniosła strat podczas walk. Sytuacja ta zaciekawiła naukowców i postanowili zbadać jak udało im się wspólnie przeżyć. Wykorzystali do tego metodę Predictiv Index żeby oddzielić od siebie osobowości załogi. Predictive Index to test, który pokazuje silne i słabe strony kandydata oraz daje czysty [[Test osobowości|obraz jego osobowości]] i naturalnych zdolności. Arnold S. Daniels uznał tę metodę za odpowiednią dla zarządzania i rozpowszechnił ją. Obecnie analiza tego testu pozwala dopasować osobę do odpowiedniego dla niej stanowiska. Test ten to lista 172 przymiotników nazywana "Organizational Survey". Wypełnienie go zajmuje może 5 minut, a sprawdzeni nie wymaga większych umiejętności. Metoda ta pokazuje również potrzeby motywacyjne badanej osoby co pracodawcy może wykorzystać w przyszłości.
+
Predictive Index – [[metoda]] ta została wprowadzona do zarządzania przez Arnolda S. Danielsa w 1955 roku. Podczas II Wojny Światowej był on nawigatorem i jego załoga jako jedna z nielicznych nie poniosła strat podczas walk. Sytuacja ta zaciekawiła naukowców i postanowili zbadać jak udało im się wspólnie przeżyć. Wykorzystali do tego metodę Predictiv Index żeby oddzielić od siebie osobowości załogi. Predictive Index to test, który pokazuje silne i [[słabe strony]] kandydata oraz daje czysty [[Test osobowości|obraz jego osobowości]] i naturalnych [[zdolności]]. Arnold S. Daniels uznał tę metodę za odpowiednią dla zarządzania i rozpowszechnił ją. Obecnie analiza tego testu pozwala dopasować osobę do odpowiedniego dla niej stanowiska. Test ten to lista 172 przymiotników nazywana "Organizational Survey". Wypełnienie go zajmuje może 5 minut, a sprawdzeni nie wymaga większych [[umiejętności]]. Metoda ta pokazuje również [[potrzeby]] motywacyjne badanej osoby co pracodawcy może wykorzystać w przyszłości.
  
 
==Bibliografia==
 
==Bibliografia==
* www.pmmag.com – artykuł "Predictive Index System" z 07.19.2000, Katie Rotella
+
* www.pmmag.com – artykuł "Predictive Index [[System]]" z 07.19.2000, Katie Rotella
  
 
[[Kategoria:Praca zespołowa]]
 
[[Kategoria:Praca zespołowa]]
 
[[en:Predictive Index System]]
 
[[en:Predictive Index System]]

Aktualna wersja na dzień 06:06, 20 maj 2020

Metoda Predictive Index
Polecane artykuły


Predictive Index – metoda ta została wprowadzona do zarządzania przez Arnolda S. Danielsa w 1955 roku. Podczas II Wojny Światowej był on nawigatorem i jego załoga jako jedna z nielicznych nie poniosła strat podczas walk. Sytuacja ta zaciekawiła naukowców i postanowili zbadać jak udało im się wspólnie przeżyć. Wykorzystali do tego metodę Predictiv Index żeby oddzielić od siebie osobowości załogi. Predictive Index to test, który pokazuje silne i słabe strony kandydata oraz daje czysty obraz jego osobowości i naturalnych zdolności. Arnold S. Daniels uznał tę metodę za odpowiednią dla zarządzania i rozpowszechnił ją. Obecnie analiza tego testu pozwala dopasować osobę do odpowiedniego dla niej stanowiska. Test ten to lista 172 przymiotników nazywana "Organizational Survey". Wypełnienie go zajmuje może 5 minut, a sprawdzeni nie wymaga większych umiejętności. Metoda ta pokazuje również potrzeby motywacyjne badanej osoby co pracodawcy może wykorzystać w przyszłości.

Bibliografia

  • www.pmmag.com – artykuł "Predictive Index System" z 07.19.2000, Katie Rotella