IGWT

Z Encyklopedia Zarządzania
Wersja z dnia 18:12, 18 lis 2023 autorstwa Sw (dyskusja | edycje) (Pozycjonowanie)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)

IGWT, czyli Międzynarodowe Towarzystwo Towaroznawstwa i Technologii (Internationale Gesellschaft für Warenkunde und Technologie), zostało ustanowione we wrześniu 1976 roku na podstawie decyzji podjętej przez różnorodnych specjalistów z dziedziny towaroznawstwa, podczas spotkania w austriackim Salzburgu.

Działalność IGWT koncentruje się na współpracy na płaszczyźnie międzynarodowej. Towarzystwo angażuje się w zbliżanie instytucji, stowarzyszeń, organizacji, a także jednostek indywidualnych, które na co dzień zajmują się zagadnieniami towaroznawstwa i technologii. Ma to na celu przede wszystkim służenie nowoczesnej gospodarce towarowej poprzez międzynarodową wymianę wiedzy i doświadczeń w tych dziedzinach.

IGWT jest organizacją, która promuje i wspiera wszelkie inicjatywy prowadzące do pogłębienia wiedzy o towarach, rozumianych w szerszym kontekście. Działalność towarzystwa obejmuje nie tylko zrozumienie podstawowych cech produktu, ale także pełną analizę jego cykl życia, od produkcji, poprzez dystrybucję, użytkowanie, aż po utylizację.

Towarzystwo ma charakter otwarty i jest skłonne do współpracy z towarzystwami, instytucjami i jednostkami z różnych regionów świata. W skład IGWT wchodzą różne towarzystwa z całego świata, w tym Polskie Towarzystwo Towaroznawcze (PTT). Ponadto, w organizację zaangażowane są również osoby prywatne, które interesują się towaroznawstwem i technologią.

Siedziba IGWT znajduje się w Wiedniu, stolicy Austrii. Głównym narzędziem komunikacji IGWT z wiadomościami dla swoich członków jest organizacja "Forum Ware". To miejsce, gdzie członkowie społeczności IGWT mają możliwość dzielenia się swoimi doświadczeniami i wiedzą, co wpływa na promowanie idei towaroznawstwa na całym świecie.


IGWTartykuły polecane
G-20FATFPolskie Towarzystwo TowaroznawczeBank światowyRada NordyckaCeftaPrefiks koduŚwiatowa Organizacja HandluAutarkia

Bibliografia

  • Duda I. (red.) (1995), Słownik pojęć towaroznawczych, Wydawnictwo Akademii Ekonomicznej w Krakowie, Kraków


Autor: Krzysztof Balon