Ubezpieczenie assistance: Różnice pomiędzy wersjami

Linia 17: Linia 17:
 
}}
 
}}
  
'''Ubezpieczenie assistance''' to rodzaj [[ubezpieczenie|ubezpieczenia]], dzięki któremu ubezpieczony otrzymuje doraźną pomoc w przypadkach awaryjnych lub np. podróży zagranicznej.
+
'''Ubezpieczenie assistance''' to rodzaj [[ubezpieczenie|ubezpieczenia]],często pakiet ubezpieczeń, dzięki któremu ubezpieczony otrzymuje doraźną pomoc (medyczną, techniczną lub w celu zdobycie informacji)  w przypadkach awaryjnych, zdarzeniach losowych, lub np. podróży zagranicznej (uszkodzenie pojazdu) ale też również w obszarze prawnym i zdrowia: własnego i swojej rodziny.
 +
 
 +
Wiele firm ubezpieczeniowych dodaje pakiet assistance do:
 +
 
 +
*wykupionego ubezpieczenia AC (autocasco – dobrowolne ubezpieczenie pojazdów mechanicznych na wypadek uszkodzenia, utraty, zniszczenia lub kradzieży) lub OC (ubezpieczenie [[Odpowiedzialność cywilna|odpowiedzialności cywilnej]] – obowiązkowe dla każdego właściciela pojazdów mechanicznych)
 +
*do produktów bankowych(np. kart kredytowych)
 +
*do ubezpieczeń turystycznych, komunikacyjnych czy mieszkaniowych
 +
 
 +
Jednakże jest to pakiet tylko podstawowy i obejmuje zazwyczaj tylko pomoc na wypadek kolizji drogowej.
 +
 
 +
 
 +
==Rodzaje ubezpieczeń assistance==
 +
 
 +
Ubezpieczenia assistance można podzielić ze względu na zakres oferowanych świadczeń na następujące:
 +
 
 +
#'''Assistance komunikacyjny''' – (przeważnie bezpłatny dodatek do OC/AC,[[Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków|NNW]]) – ubezpieczenie zapewniające ubezpieczonemu określony w umowie rodzaj pomocy – techniczną (holowanie, naprawa, zimą- pomoc w uruchomieniu silnika, auto zastępcze), medyczną (opieka medyczna dla ubezpieczonego i dla członków jego rodziny), informacyjną (udzielenie ubezpieczonemu informacji na przykład o tym gdzie znajduje się najbliższa stacja benzynowa itp.).
 +
#'''Assistance domowy''' – ubezpieczenie obejmujące szybką pomoc w nieprzewidzianych sytuacjach domowych czyli w praktycznym ujęciu – pomoc hydraulika na wypadek pękniętej rury czy przeciekającego kranu lub ślusarza w przypadku problemów np. z zamkiem.
 +
# '''Assistance medyczny'''' -  zapewnienie pomocy i opieki medycznej ubezpieczonemu i członkom jego rodziny. Obejmuje np. pokrycie kosztów leczenia, hospitalizacji w przypadku nagłego wypadku.
 +
# '''Assistance w podróży''' – zapewnia pomoc w wypadkach losowych w trakcie podróży, wyjazdów turystycznych (również zagranicznych ale zależy to od czy dana oferta  to obejmuje). Obejmuje między innymi przywiezienie poszkodowanych objętych ubezpieczeniem do szpitala w razie wypadku, pokrycie kosztów leczenia poza granicami Rzeczypospolitej, pomoc w razie utraty bagażu czy  telefoniczne udzielenie informacji oraz wsparcie w dalszym zaplanowaniu podróży.
 +
# '''Assistance prawny''' – zapewnia ubezpieczonemu dostęp do potrzebnych aktów prawnych, wzorów formularzy podatkowych, różnego rodaju wzorów umów cywilnoprawnych ( np. umowa o pracę, najmu, kupna-sprzedaży, o dzieło, zlecenie itd.). Ma obowiązek udzielić również informacji o wszelakich zasadach i kosztach wynikających z prowadzenia sporów sądowych, o zobowiązaniach podatkowych klienta, o zmianach ruchu drogowego na terenie państw Europy, o zasadach dziedziczenia spadku.
 +
# '''Assistance dla firm''' – obejmuje pomoc na wielu płaszczyznach prosperowania przedsiębiorstw aby zapewnić ciągłość jego prosperowania. Wyróżnia się tu między innymi usługi serwisowe w przypadku awarii sprzętu biurowego, pomoc specjalisty IT w razie problemów ze sprzętem komputerowym, oprogramowaniem itp. , opiekę medyczną w przypadku zagrożenia zdrowia i życia pracownika firmy. Bardo przydatna częścią tego ubezpieczenia jest również dostęp do wszelakich infolinii oraz usług konsjerża (fr. concierge).
 +
 
 +
 
 +
== Zakres świadczeń - Pakiet assistance ==
 +
 
 +
 
  
 
[[Kategoria:Ubezpieczenia]]
 
[[Kategoria:Ubezpieczenia]]
{{msg:stub}}
 

Wersja z 12:17, 7 kwi 2018

Ubezpieczenie assistance
Pojęcie nadrzędne
Pojęcia związane
Metody i techniki

Ubezpieczenie assistance to rodzaj ubezpieczenia,często pakiet ubezpieczeń, dzięki któremu ubezpieczony otrzymuje doraźną pomoc (medyczną, techniczną lub w celu zdobycie informacji) w przypadkach awaryjnych, zdarzeniach losowych, lub np. podróży zagranicznej (uszkodzenie pojazdu) ale też również w obszarze prawnym i zdrowia: własnego i swojej rodziny.

Wiele firm ubezpieczeniowych dodaje pakiet assistance do:

  • wykupionego ubezpieczenia AC (autocasco – dobrowolne ubezpieczenie pojazdów mechanicznych na wypadek uszkodzenia, utraty, zniszczenia lub kradzieży) lub OC (ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej – obowiązkowe dla każdego właściciela pojazdów mechanicznych)
  • do produktów bankowych(np. kart kredytowych)
  • do ubezpieczeń turystycznych, komunikacyjnych czy mieszkaniowych

Jednakże jest to pakiet tylko podstawowy i obejmuje zazwyczaj tylko pomoc na wypadek kolizji drogowej.


Rodzaje ubezpieczeń assistance

Ubezpieczenia assistance można podzielić ze względu na zakres oferowanych świadczeń na następujące:

  1. Assistance komunikacyjny – (przeważnie bezpłatny dodatek do OC/AC,NNW) – ubezpieczenie zapewniające ubezpieczonemu określony w umowie rodzaj pomocy – techniczną (holowanie, naprawa, zimą- pomoc w uruchomieniu silnika, auto zastępcze), medyczną (opieka medyczna dla ubezpieczonego i dla członków jego rodziny), informacyjną (udzielenie ubezpieczonemu informacji na przykład o tym gdzie znajduje się najbliższa stacja benzynowa itp.).
  2. Assistance domowy – ubezpieczenie obejmujące szybką pomoc w nieprzewidzianych sytuacjach domowych czyli w praktycznym ujęciu – pomoc hydraulika na wypadek pękniętej rury czy przeciekającego kranu lub ślusarza w przypadku problemów np. z zamkiem.
  3. Assistance medyczny' - zapewnienie pomocy i opieki medycznej ubezpieczonemu i członkom jego rodziny. Obejmuje np. pokrycie kosztów leczenia, hospitalizacji w przypadku nagłego wypadku.
  4. Assistance w podróży – zapewnia pomoc w wypadkach losowych w trakcie podróży, wyjazdów turystycznych (również zagranicznych ale zależy to od czy dana oferta to obejmuje). Obejmuje między innymi przywiezienie poszkodowanych objętych ubezpieczeniem do szpitala w razie wypadku, pokrycie kosztów leczenia poza granicami Rzeczypospolitej, pomoc w razie utraty bagażu czy telefoniczne udzielenie informacji oraz wsparcie w dalszym zaplanowaniu podróży.
  5. Assistance prawny – zapewnia ubezpieczonemu dostęp do potrzebnych aktów prawnych, wzorów formularzy podatkowych, różnego rodaju wzorów umów cywilnoprawnych ( np. umowa o pracę, najmu, kupna-sprzedaży, o dzieło, zlecenie itd.). Ma obowiązek udzielić również informacji o wszelakich zasadach i kosztach wynikających z prowadzenia sporów sądowych, o zobowiązaniach podatkowych klienta, o zmianach ruchu drogowego na terenie państw Europy, o zasadach dziedziczenia spadku.
  6. Assistance dla firm – obejmuje pomoc na wielu płaszczyznach prosperowania przedsiębiorstw aby zapewnić ciągłość jego prosperowania. Wyróżnia się tu między innymi usługi serwisowe w przypadku awarii sprzętu biurowego, pomoc specjalisty IT w razie problemów ze sprzętem komputerowym, oprogramowaniem itp. , opiekę medyczną w przypadku zagrożenia zdrowia i życia pracownika firmy. Bardo przydatna częścią tego ubezpieczenia jest również dostęp do wszelakich infolinii oraz usług konsjerża (fr. concierge).


Zakres świadczeń - Pakiet assistance