Organizacja projektów wielozespołowych: Różnice pomiędzy wersjami

Z Encyklopedia Zarządzania
Nie podano opisu zmian
Nie podano opisu zmian
Linia 1: Linia 1:
'''Projekt wielozespołowy''' (ang. ''multi-team project'') definiowany jest jako "projekt, którego realizacja wymaga współpracy i zaangażowania co najmniej dwóch niezależnych zespołów"<ref>R.K. Wysocki, ''Efektywne zarządzanie projektami'', Helion, Gliwice 2018, s. 538</ref>.
'''Projekt wielozespołowy''' (ang. ''multi-team project'') definiowany jest jako "projekt, którego realizacja wymaga współpracy i zaangażowania co najmniej dwóch niezależnych zespołów"<ref>R.K. Wysocki, ''Efektywne zarządzanie projektami'', Helion, Gliwice 2018, s. 538.</ref>.


Wzrastająca liczba korporacji transnarodowych (znanych również pod pojęciem "korporacje międzynarodowe") zarówno na rynku polskim, jak i na innych rynkach zagranicznych jest jedną z przyczyn pogłębiającej się globalizacji<ref>R.K. Wysocki, ''Efektywne zarządzanie projektami'', Helion, Gliwice 2018, s. 537</ref>.
Wzrastająca liczba korporacji transnarodowych (znanych również pod pojęciem "korporacje międzynarodowe") zarówno na rynku polskim, jak i na innych rynkach zagranicznych jest jedną z przyczyn pogłębiającej się globalizacji<ref>R.K. Wysocki, ''Efektywne zarządzanie projektami'', Helion, Gliwice 2018, s. 537.</ref>.
Okazuje się, iż postępująca globalizacja, a zatem zjawisko wzrostu zależności pomiędzy firmami zagranicznymi często wiąże się z koniecznością zaangażowania kilku zespołów w jeden projekt<ref>M. Rewizorski, ''Korporacje transnarodowe i globalizacja: rozważania o genezie i rewolucji przedsiębiorstw wielonarodowych do 1929 r.'', Studia Gdańskie 2011, nr 29, s. 318</ref>.
Okazuje się, iż postępująca globalizacja, a zatem zjawisko wzrostu zależności pomiędzy firmami zagranicznymi często wiąże się z koniecznością zaangażowania kilku zespołów w jeden projekt<ref>M. Rewizorski, ''Korporacje transnarodowe i globalizacja: rozważania o genezie i rewolucji przedsiębiorstw wielonarodowych do 1929 r.'', Studia Gdańskie 2011, nr 29, s. 318.</ref>.


==Rola biura projektów w zarządzaniu projektami wielozespołowymi==
==Rola biura projektów w zarządzaniu projektami wielozespołowymi==

Wersja z 00:57, 19 kwi 2021

Projekt wielozespołowy (ang. multi-team project) definiowany jest jako "projekt, którego realizacja wymaga współpracy i zaangażowania co najmniej dwóch niezależnych zespołów"[1].

Wzrastająca liczba korporacji transnarodowych (znanych również pod pojęciem "korporacje międzynarodowe") zarówno na rynku polskim, jak i na innych rynkach zagranicznych jest jedną z przyczyn pogłębiającej się globalizacji[2]. Okazuje się, iż postępująca globalizacja, a zatem zjawisko wzrostu zależności pomiędzy firmami zagranicznymi często wiąże się z koniecznością zaangażowania kilku zespołów w jeden projekt[3].

Rola biura projektów w zarządzaniu projektami wielozespołowymi

Bibliografia

  • Rewizorski M., Korporacje transnarodowe i globalizacja: rozważania o genezie i rewolucji przedsiębiorstw wielonarodowych do 1929 r., Studia Gdańskie 2011, nr 29.
  • Wysocki R.K., Efektywne zarządzanie projektami, Helion, Gliwice 2018.

Przypisy

  1. R.K. Wysocki, Efektywne zarządzanie projektami, Helion, Gliwice 2018, s. 538.
  2. R.K. Wysocki, Efektywne zarządzanie projektami, Helion, Gliwice 2018, s. 537.
  3. M. Rewizorski, Korporacje transnarodowe i globalizacja: rozważania o genezie i rewolucji przedsiębiorstw wielonarodowych do 1929 r., Studia Gdańskie 2011, nr 29, s. 318.

Autor: Ewelina Wojtarowicz