Źródła informacji w działalności logistycznej

Z Encyklopedia Zarządzania
Wersja z dnia 20:12, 22 maj 2020 autorstwa 127.0.0.1 (dyskusja) (LinkTitles.)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Źródła informacji w działalności logistycznej
Polecane artykuły


Różnorodność informacji wykorzystywanych w obrębie logistyki jest znacznie większa niż w innych zakresach działań. Działalność logistyczna ze względu na powiązania z partnerami wykracza jednak swoim zasięgiem poza granice przedsiębiorstwa i równocześnie w znacznym stopniu wpływa na decyzje podejmowane w innych obszarach funkcjonalnych takich jednostek.

Wśród podstawowych źródeł wiadomości pozyskiwanych dla celów działalności logistycznej ze względu na miejsca ich powstawania wyróżnić należy:

Z punktu widzenia specyfiki pozyskiwanych wiadomości można również dokonać podziału na źródła danych i informacji o dotychczasowych wynikach działalności i warunkach funkcjonowania oraz na źródła danych i informacji o charakterze prognostycznym. Szczególną rolę odgrywają w tych warunkach wyróżnieni wśród źródeł zewnętrznych wyspecjalizowani dostawcy usług logistycznych. W przypadku powierzenia takiej jednostce (lub kilku jednostkom) pełnej obsługi logistycznej zleceniodawcy usługodawca może także stać się pośrednikiem w dostarczaniu odpowiednich informacji pochodzących ze źródeł zewnętrznych.

Bibliografia

Autor: Tomasz Małkus