Kategoria:Prekursorzy nauk o zarządzaniu

Z Encyklopedia Zarządzania

Jak pisał J. Zieleniewski, coraz powszechniejszy jest zwyczaj "przedstawiania przez niektórych autorów swych własnych >>odkryć<< jako jedynego wyrazu nowoczesności w nauce lub jako >>epokowej<<, >>rewolucyjnej<< zmiany dawnych ujęć naukowych. Zdarza się jeszcze częściej, że takie przesadne oceny wypowiada nie autor nowej koncepcji, lecz niedouczony czytelnik, który zetknąwszy się z nowo wydaną książką, a nie znając ani źródeł, na których się ona opiera, ani innych, nie mniej od niej trafnych ujęć - traktuje ją jako ostatnie i jedyne prawdziwe objawienie w danej dziedzinie" (J. Zieleniewski, Organizacja i zarządzanie, wyd. II, PWN, Warszawa 1969, s.121).

Jeśli nie chcesz wyjść na niedouczonego czytelnika, szczególnie w rozmowie z doświadczonymi menedżerami czy uczonymi, koniecznie zapoznaj się z osiągnięciami ludzi, którzy tworzyli nauki o zarządzaniu.

Klasyfikację tą opieramy głównie na podejściu zaproponowanym przez Z. Martyniaka, jednak stopniowo będziemy ją także uzupełniać o kolejne nazwiska, wszak wciąż następuje rozwój nauki o zarządzaniu.

Podkategorie

Poniżej wyświetlono 4 spośród wszystkich 4 podkategorii tej kategorii.

Strony w kategorii „Prekursorzy nauk o zarządzaniu”

Poniżej wyświetlono 4 spośród wszystkich 4 stron tej kategorii.